Aktuality

7.12.2023

Změna sazeb DPH k 1.1.2024

Od nového roku začnou platit změny v oblasti sazeb DPH. Základní sazba zůstává nezměněna na výši 21%, avšak namísto dvou snížených sazeb (10% a 15%) bude platit opět jen jedna, ve výši 12%. Kromě toho dochází u některých služeb k přesunům mezi základní a sníženou sazbou. Více ke změnám sazeb a k doporučenému postupu v PROFITu zjistěte v tomto článku.


14.10.2023

Nastavení velikosti písma

Často jste nám psali, že na notebooku s vysokým rozlišením je písmo v PROFITu velmi malé. Nyní si můžete v aplikaci velikost nastavit. Dosud to šlo jen volbami ve Windows, s nimiž ale docházelo k negativním vedlejším efektům, např. rozmazání. Při nastavení v PROFITu k těmto nepříjemnostem nedochází. Na výběr je několik variant, vše naleznete v programu ve verzi 2023.04 pod menu Nastavení → Možnosti na záložce Program.


9.10.2023

Účtování v cizí měně?

Od ledna 2024 vstoupí v platnost legislativní změna, umožňující vedení účetnictví v jiné měně než CZK, typicky v EUR. Jaké jsou pozitivní i negativní aspekty spojené s přechodem na účetnictví v cizí měně, dává smysl na účtování v EUR přejít a bude to podporované v PROFITu? Zjistěte v tomto článku.


12.8.2023

Účetní analytika

V nové verzi 2023.03 přidáváme pro majitele licence modulu Účetnictví možnost vést obecnou účetní analytiku. Pro libovolný aktivní, pasivní, nákladový či výnosový účet lze zavést podrobné členění podle potřeb vaší firmy. Více informací najdete v tomto článku.


12.8.2023

Vylepšení tmavého tématu

Ve verzi 2023.03 jsme vylepšili tmavé schéma. Tento barevný režim jste nám z minulé verze velmi chválili, avšak postrádali jste možnost rozlišit si záznamy v knihách podle barev, tak jako u jiných schémat. Máme pro vás dobrou zprávu - v nové verzi to lze i ve tmavém schématu!


24.4.2023

64-bitová aplikace

Od verze 2023.02 je PROFIT vydáván nejen jako 32-bitový program, ale také v 64-bitové variantě. Obě aplikace jsou datově i funkčně identické, 64-bitová aplikace nicméně může poskytovat o něco lepší výkonnost, zejména v souvislostí s lepším využitím paměti počítače. Více informací najdete v sekci ke stažení.


24.4.2023

Barevná témata

S verzí PROFITu 2023.02 přidáváme novou zajímavou funkci - možnost výběru barevného tématu aplikace. K dispozici jsou v současnosti tato tři témata: výchozí, bílo-modré a tmavé. Výběr tématu naleznete v programu pod menu Nastavení → Možnosti na záložce Program.


24.4.2023

Jak vystavit daňový doklad na přijatou zálohu

V sekci Videa jsme aktualizovali videonávod s postupem, jak vystavit daňový doklad na přijatou zálohovou platbu, včetně konečného zúčtování. V nové verzi PROFITu byla tato funkčnost značně vylepšena!


1.3.2023

Jak uplatnit daňový odpočet za dárcovství krve

Dostáváme dotazy, kde najdete kolonku pro uplatnění odečitatelné položky za darování krve. Uplatnit lze 3000 Kč za každý jednotlivý (bezplatný) odběr. Podívejte se na tento článek, jak správně zadat nárok odpočet za darování krve.


                                                                                                další stránka →