Změna SSL certifikátu pro EET

Paragraf
24.8.2018

Dne 10.9.2018 dojde na straně serverů EET k výměně SSL certifikátu, kterým je zabezpečeno spojení mezi pokladním zařízením a příjmovou stranou. V souvislosti s touto změnou finanční správa rozesílá upozornění jednotlivým poplatníkům zapojeným do EET a na svých stránkách zveřejnila následující informace:

V systému EET se mění SSL certifikát! Je vaše pokladní zařízení připraveno?

PROFIT je připravený - změna se v případě instalace na aktualizovaných novějších verzích Windows nikoho z uživatelů PROFITu nijak nedotkne. Pokud máte PROFIT s EET modulem instalovaný na aktualizovaných Windows 8 nebo 10, vše bude fungovat korektně i po 10.9.2018 bez nutnosti jakéhokoliv zásahu nebo změny nastavení. Dílčí problémy by mohly nastat snad jedině v případě Windows 7 s vypnutými aktualizacemi, popř. na WINE instalacích na Linuxu nebo MacOS.

K problému nebudeme vydávat žádnou aktualizaci, neboť vše je spíše záležitostí síťové vrstvy operačního systému a vše potřebné tak zajišťuje u Windows společnost Microsoft. Vše jsme již také přetestovali na Playground prostředí (testovací EET prostředí pro vývojáře), kde je nový certifikát již od dubna a nezaznamenali jsme žádné problémy.