Spouštění z Google disku

PROFIT díky své jedinečné architektuře umožňuje přímé spouštění z cloudových úložišť, např. z Google disku.

Takové řešení má spoustu výhod. Můžete plynule přecházet mezi více počítači a všude budete mít svůj PROFIT, bez nutnosti cokoli ručně synchronizovat. Je to efektivní a levné cloudové řešení a přitom s plnou kontrolou nad vašimi daty. Srovnejte s účetními a fakturačními aplikacemi na webu, kde byste platili několik set korun měsíčně a jako bonus byste dostali, že nemůžete nikdy odejít, protože vám poskytovatel takové služby nikdy nevydá vaše data (databázi).

S PROFITem 2021.04 a vyšším navíc nemusíte kupovat licenci PLUS pro každý počítač zvlášť - při spuštění z Google disku, pokud na tuto instalaci zaregistrujete licenci, bude tato licence k dispozici kdekoli.

Před přechodem na Google si ale přečtěte, na co si dát pozor...

Jak nahrát PROFIT na Google disk

Postup je snadný. Vytvořte si účet u Google a stáhněte a nainstalujte Google disk pro počítač z této stránky:

https://www.google.com/intl/cs/drive/download/

V konfiguraci se ujistěte, že máte zvolenu variantu streamování souborů:

Pokud zvolíte zrcadlení souborů, nebude fungovat správně sdílení licence a může docházet i k dalším problémům, tuto variantu nedoporučujeme.

Dále postupujte podle toho, zda již PROFIT máte anebo ne.

Varianta a) - PROFIT je v tomto PC nainstalovaný

Zkopírujte složku PROFIT z Program Files (x86) do Google disku.

Poté spusťte PROFIT naposledy z původní instalace a udělejte zálohu dat (menu Systém → Zálohovat data) a nasměrujte ji do složky PROFIT na Google disku:

Pozor, volba Vytvořit podsložku s aktuálním datem nesmí být zatržena!

Máte-li licenci PLUS, klikněte na menu Systém → Licence a použijte volbu Přenést na jiné zařízení. Vyplňte e-mail a deaktivujte licenci z této instalace. Dostanete nový klíč, který použijete pro aktivaci na Google disku.

PROFIT poté vypněte a odinstalujte (není nezbytné, ale aby se to nepletlo, doporučujeme odinstalaci).

Varianta b) - PROFIT jste dosud nepoužívali

Stáhněte z našich stránek instalátor PROFITu a spusťte jej. Na třetí obrazovce místo výchozího umístění v Program Files navolte složku Můj disk na disku G:Před pokračováním se důkladně ujistěte, že složka je správně zadána. Při špatném naklikání může vzniknout nevhodná cesta G:\Můj disk\PROFIT\PROFIT, což by mohlo přinést problémy.

Jak PROFIT z Google disku spouštět

Otevřete Průzkumník a jděte do složky PROFIT na Google disku, kde dvojklikem spustíte soubor profit.exe:

Chcete-li si dát ikonku na plochu, klikněte na volné ploše pravým tlačítkem a zvolte z menu Nový → Zástupce a vyhledejte soubor profit.exe na Google disku. Můžete si také PROFITu umístit na hlavní lištu - najeďte na soubor profit.exe, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Připnout na hlavní panel.

Co dále?

Pokud jste dosud v PROFITu nepracovali, založte firmu a začněte. Pokud již máte data, vše normálně naskočí. Máte-li licenci PLUS, aktivujte ji novým klíčem, který jste obdrželi do e-mailu. Tato licence pak bude fungovat kdekoliv - na jakémkoliv jiném PC stačí nainstalovat Google disk, přihlásit se vaším účtem a spustit PROFIT. Program nastartuje s vašimi daty i licencí.

Po vypnutí programu, chcete-li následně přejít na jiný PC, dejte pozor, aby se dokončila synchronizace dat do cloudu, nevypínejte hned počítač (ověřte dokončení přenosu dat přes ikonku Google disku).

Při použití z Google disku i nadále doporučujeme data pravidelně zálohovat do používaných PC. Nikdy nevíte, co se může stát a nespoléhejte jen na jedinou kopii dat...

Upozornění: návod nezakládá žádné nároky na trvalou možnost využití Google disku ke spouštění systému PROFIT. Google disk je produkt společnosti Google LLC se sídlem v Kalifornii, USA, která je vlastníkem veškerých práv k produktu Google disk a může kdykoliv, bez předchozího upozornění, změnit podmínky či ukončit provoz dané služby, což může zapříčinit znemožnění dalšího spouštění našeho software z této platformy. Instalací PROFITu na Google disku akceptujete, že funkčnost a provozovatelnost PROFITu na této platformě není z naší strany nijak zaručena.