Spouštění z Google disku

PROFIT díky své jedinečné architektuře umožňuje přímé spouštění z cloudových úložišť, např. z Google disku.

Takové řešení má spoustu výhod. Můžete plynule přecházet mezi více počítači a všude budete mít svůj PROFIT, bez nutnosti cokoli ručně synchronizovat. Je to efektivní a levné cloudové řešení a přitom s plnou kontrolou nad vašimi daty. Srovnejte s účetními a fakturačními aplikacemi na webu, kde byste platili několik set korun měsíčně a jako bonus byste dostali, že nemůžete nikdy odejít, protože vám poskytovatel takové služby nikdy nevydá vaše data (databázi).

Bezvadné je, že nemusíte kupovat licenci PLUS pro každý počítač zvlášť - při spuštění z Google disku, pokud na tuto instalaci zaregistrujete licenci, bude tato licence k dispozici kdekoli.

Před přechodem na Google si ale přečtěte, na co si dát pozor...

Jak nahrát PROFIT na Google disk

Postup je snadný. Vytvořte si účet u Google a stáhněte a nainstalujte Google disk pro počítač z této stránky:

https://www.google.com/intl/cs/drive/download/

V konfiguraci se ujistěte, že máte zvolenu variantu streamování souborů:

Pokud zvolíte zrcadlení souborů, nebude fungovat správně sdílení licence a může docházet i k dalším problémům, tuto variantu nedoporučujeme.

Dále postupujte podle toho, zda již PROFIT máte anebo ne.

Varianta a) - PROFIT je v tomto PC nainstalovaný

Zkopírujte složku PROFIT z místa, kde máte program nainstalovaný, do Google disku.

Poté spusťte PROFIT naposledy z původní instalace a udělejte zálohu dat (menu Systém → Zálohovat data) a nasměrujte ji do složky PROFIT na Google disku:

Pozor, volba Vytvořit podsložku s aktuálním datem nesmí být zatržena!

Máte-li licenci PLUS, klikněte na menu Systém → Licence a použijte volbu Přenést na jiné zařízení. Vyplňte e-mail a deaktivujte licenci z této instalace. Dostanete nový klíč, který použijete pro aktivaci na Google disku.

PROFIT poté vypněte a odinstalujte (není nezbytné, ale aby se to nepletlo, doporučujeme odinstalaci).

Varianta b) - PROFIT jste dosud nepoužívali

Stáhněte z našich stránek instalátor PROFITu a spusťte jej. Na třetí obrazovce místo výchozího umístění v Program Files navolte složku Můj disk na disku G:Před pokračováním se důkladně ujistěte, že složka je správně zadána. Při špatném naklikání může vzniknout nevhodná cesta G:\Můj disk\PROFIT\PROFIT, což by mohlo přinést problémy.

Jak PROFIT z Google disku spouštět

Otevřete Průzkumník a jděte do složky PROFIT na Google disku, kde dvojklikem spustíte soubor profit.exe:

Chcete-li si dát ikonku na plochu, klikněte na volné ploše pravým tlačítkem a zvolte z menu Nový → Zástupce a vyhledejte soubor profit.exe na Google disku. Můžete si také PROFITu umístit na hlavní lištu - najeďte na soubor profit.exe, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Připnout na hlavní panel.

Co dále?

Pokud jste dosud v PROFITu nepracovali, založte firmu a začněte. Pokud již máte data, vše normálně naskočí. Máte-li licenci PLUS, aktivujte ji novým klíčem, který jste obdrželi do e-mailu. Tato licence pak bude fungovat kdekoliv - na jakémkoliv jiném PC stačí nainstalovat Google disk, přihlásit se vaším účtem a spustit PROFIT. Program nastartuje s vašimi daty i licencí.

Po vypnutí programu, chcete-li následně přejít na jiný PC, dejte pozor, aby se dokončila synchronizace dat do cloudu, nevypínejte hned počítač (ověřte dokončení přenosu dat přes ikonku Google disku).

Při použití z Google disku i nadále doporučujeme data pravidelně zálohovat do používaných PC. Nikdy nevíte, co se může stát a nespoléhejte jen na jedinou kopii dat...

Upozornění: návod nezakládá žádné nároky na trvalou možnost využití Google disku ke spouštění systému PROFIT. Google disk je produkt společnosti Google LLC, která může kdykoliv, bez předchozího upozornění, změnit podmínky či ukončit provoz dané služby, což může zapříčinit znemožnění dalšího spouštění našeho software z této platformy. Instalací na Google disku akceptujete, že provozovatelnost PROFITu na této platformě není z naší strany nijak zaručena.