Archiv novinek

13.2.2018

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR

S účinností od 25.5.2018 vstupuje v platnost nařízení EU o ochraně osobních údajů - General Data Protection Regulation neboli GDPR. Toto nařízení se týká všech podnikatelů, firem a institucí, ale i jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů. Podívejte se na dopady tohoto nařízení do PROFITu a vaší firmy. Více...


31.10.2017

Podvojné účetnictví

Ve verzi 2017.05 najdete dlouho poptávaný modul, který umožní plnohodnotné vedení účetnictví dle zákona č. 563/1991. Účetnictví je volitelný přídavný modul, který není standardní součástí PROFITu a pro jeho použití je třeba zakoupit k němu samostatnou licenci - variantu zdarma u účetního modulu bohužel nedokážeme nabídnout. Troufáme si ale tvrdit, že cenově jsme jako vždy zajímavější než většina srovnatelného software na trhu.


21.4.2017

Univerzální licence PLUS

Zjednodušujeme licenční model pro rozšířené licence - zrušili jsme rozdělení licencí PLUS na varianty pro PC a pro USB disk. Licence nyní můžete aktivovat a přenášet buď na počítač nebo na USB disk, podle Vašich potřeb, bez nutnosti cokoliv doplácet nebo objednávat. Všechny stávající licence PLUS získávají tyto vlastnosti v PROFITu od verze 2017.03.


28.11.2016

Restauratéři pozor: změna sazeb DPH u stravovacích služeb!

V souvislosti se startem EET od 1.12.2016 upozorňujeme ještě na jednu podstatnou změnu, která od tohoto data vstupuje v platnost a týká se provozu restaurací - plátců DPH. Dochází k přeřazení stravovacích služeb a podávání nealkoholických nápojů v restauracích do snížené sazby DPH (15%). Před začátkem provozu dne 1.12 proto nezapomeňte provést aktualizaci ceníku v PROFITu - změňte u těchto položek sazbu z 21% na 15%!


20.9.2016

Elektronická evidence tržeb (EET)

Verze 2016.04 obsahuje modul EET s jehož použitím PROFIT pracuje jako pokladna dle zákona o evidenci tržeb. Modul bohužel nedokážeme dávat zcela zdarma, cena je 790 Kč bez DPH za časově neomezenou licenci bez dalších poplatků, což je - troufáme si říci - proti aktuálně zveřejňovaným nabídkám (typicky "od 250 Kč za měsíc") jedna z nejlepších na trhu. Více...


18.1.2016

Přiznání k DPH již jen elektronicky (XML) i pro fyzické osoby!

S novým rokem 2016 vstoupilo do účinnosti ustanovení zákona o DPH, které ruší dosavadní výjimku pro fyzické osoby s obratem do 6 mil. Kč, jež umožňovala stále podávat přiznání v klasické formulářové podobě. Pozor tedy na to, že již přiznání podávané nyní v lednu (za prosinec či 4.čtvrtletí 2015) musí být podáno výhradně elektronicky... celý článek


16.11.2015

Kontrolní hlášení DPH

Od 1.1.2016 vstoupí pro plátce DPH povinnost podávat vedle přiznání k DPH také kontrolní hlášení, obsahující rozpis přijatých a vydaných daňových dokladů. Uživatelé PROFITu jsou na tuto povinnost včas připraveni - v poslední aktualizaci 2015.05 byla přidána nová funkce, která tento výstup v předepsaném formátu XML umí sestavovat.


6.7.2015

Automatické spojení s e-shopem

PROFIT ve verzi 2015.04 umí automatické provádění úloh, čímž lze dotáhnout k dokonalosti spojení s e-shopem. PROFIT pak bude v daných časech z e-shopu stahovat a importovat nové objednávky anebo exportovat a nahrávat na e-shop stavy skladových zásob.


12.12.2014

Nové tiskové šablony

Do nové verze 2014.05 jsme přidali novou sadu tiskových šablon - "moderní styl". Vedle klasického (tabulkového) vzhledu faktur a dalších dokladů si můžete volit šablony i z této alternativní sady.


27.6.2014

Tisk na pokladních tiskárnách

V sekci ke stažení najdete novou verzi PROFITu 2014.03, která nově umí tisknout paragony na jehličkových nebo termálních pokladních tiskárnách. Spolu s použitím čtečky čárových kódů tak lze nyní PROFIT provozovat i jako efektivní pokladní systém.


27.12.2013

Přiznání k DPH již jen elektronicky (XML)

S novým rokem 2014 vstupuje do účinnosti ustanovení novelizovaného zákona o DPH, které stanoví povinnost plátců DPH předkládat od 1.1.2014 daňové přiznání již jen v elektronické podobě v XML formátu. V zákoně je výjimka pro fyzické osoby... celý článek


2.10.2013

Integrace s portálem Cribis - informace o firmách

Do PROFITu jsou nově integrovány služby portálu Cribis společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, a.s.. V systému je nyní zobrazován Semafor Cribis, který klasifikuje firmy podle barev: zelená (bez výskytu negativních zpráv), žlutá (s varovnými informacemi) a červená (se závažnými negativními informacemi, např. exekuce, likvidace a podobně). Přímo z PROFITu lze také otevírat další informace z Cribisu (podrobný report, diagram vazeb).


2.10.2013

Přenosy licencí PLUS bez poplatků

Ve verzi 2013.05 je nově funkce, pomocí které můžete přenést rozšířenou licenci PLUS na jiný hardware. Přenos licence pomocí této funkce nevyžaduje naši asistenci a proto je zcela zdarma.


25.6.2013

Tisk QR kódů

Ve verzi 2013.04 máte nově možnost tisknout do faktur QR kódy s předpisem úhrady, zákazníci pak mohou takové faktury hradit jednoduše naskenováním kódu aplikací v mobilním telefonu. QR kódy jsou generovány dle standardu qr-platba.cz a pro jejich tisk je třeba do tiskové šablony vložit speciální rámeček vymezující místo na tisk kódu anebo si můžete stáhnout hotové QR šablony.


16.4.2013

Ověření spolehlivosti plátce DPH

Do systému jsme přidali funkci na ověření spolehlivosti plátce DPH dotazem na databázi vedenou při ministerstvu financí ČR. Ověřit plátce lze tlačítkem vedle DIČ v okně adresáře a v oknech dokladů anebo lze nastavit automatickou kontrolu. Funkce informuje, zda je subjekt s daným DIČ veden jako spolehlivý nebo ne a vypíše seznam jeho oficiálně registrovaných bankovních účtů.← předchozí stránka                                                                   další stránka →