Stabilita systému

PROFIT je velmi stabilní a bezporuchová aplikace. Nikdy neuvolňujeme ke stažení nestabilní a neověřené verze. Přesto existují okolnosti, za nichž může docházet, nikoliv vinou PROFITu samotného, k pádům aplikace či podobným problémům.

Máte-li takové potíže, projděte si následující body a vylaďte vše tak, aby důvod nestability byl eliminován.

Vliv operačního systému

PROFIT je aplikací pro Windows, doporučujeme jej provozovat na aktualizovaných originálních Windows řady 10 nebo 11. Na jiných operačních systémech nemůžeme zaručit 100% spolehlivost a stabilitu.

Nekompatibilní software

Běhové prostředí operačního systému bohužel nedokáže zajistit bezpečnou izolaci jednotlivých aplikací. Stává se, že některé programy negativně ovlivňují funkčnost jiných aplikací.

V současnosti víme o těchto programech, které zasahují do běhu PROFITu a způsobují mu potíže, jsou s naším programem nekompatibilní:

» Sticky Passwords: software pro správu hesel, způsobuje pády PROFITu. Program není nutné odinstalovat, je ale třeba dát v jeho nastavení PROFIT do výjimek.

» Grammarly: desktopová verze programu pro kontrolu anglické gramatiky, způsobuje pády PROFITu. Program není nutné odinstalovat, je ale třeba jej před prací v PROFITu vypnout (vpravo v systémové oblasti volbou exit po kliku pravým tlačítkem nad ikonou G).

» Reverso: desktopová verze překladače, způsobuje pády PROFITu. Program není nutné odinstalovat, je ale třeba jej před prací v PROFITu vypnout (vpravo v systémové oblasti volbou exit po kliku pravým tlačítkem nad ikonou Reverso).

» Lupa: nástroj ze sady Usnadnění přístupu ve Windows, použití nad PROFITem způsobuje pády PROFITu. Je třeba se vyvarovat použití Windows Lupy spolu s PROFITem. Potřebujete-li zvětšit zobrazení, doporučujeme použít standardní zvětšení měřítka v nastavení obrazovky ve Windows.

» Indikátor textového kurzoru: nástroj ze sady Usnadnění přístupu ve Windows pro zvýšení viditelnosti kurzoru. Jeho použití nad PROFITem způsobuje pády PROFITu, nástroj je třeba pro práci v PROFITu mít vypnutý.

Tento seznam nemusí být úplný. Nelze vyloučit, že se může objevit další program nebo nástroj, který bude způsobovat potíže běhu PROFITu. Pokud na takové potíže narážíte a nepoužíváte žádný z uvedených programů, doporučujeme zkoušet odinstalovávat jednotlivé aplikace instalované do daného PC a průběžně testovat chování PROFITu, dokud neidentifikujete příčinu.