Použití na telefonech

PROFIT je aplikace pro Windows a nelze jej proto přímo nainstalovat na telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS. Přesto existuje možnost, jak na těchto zařízeních s programem pracovat. Jde k tomu využít sdílení pracovní plochy z počítače s nainstalovaným PROFITem.

Jak na to?

Je třeba mít k tomu svůj počítač s PROFITem, který bude zapnutý a připojený na internet. Pokud bude počítač vypnutý, nebude to fungovat.

Dále je třeba mít na počítači nainstalovaný software pro sdílení plochy, doporučit lze napříklat Teamviewer nebo AnyDesk, ale použít lze i jiné programy. Instalace zmíněných programů najdete zde:

https://www.teamviewer.com/cs/

https://anydesk.com/en

Poté nainstalujte stejnou aplikaci i do telefonu, najdete ji v Google Play Store, resp. AppStore, a připojte se ke svému počítači (zadává se číslo z aplikace v počítači a heslo, které jste si tam nastavili). Naskočí vám plocha počítače, kde můžete spustit a používat PROFIT.

Při práci si roztahováním prstů zvětšujte určité části obrazovky, abyste dobře viděli potřebné detaily. Tažením prstů simulujete posouvání kurzoru myši a poklepnutím vyvoláte kliknutí.


Ovládání na malém displeji se zpočátku nemusí zdát úplně jednoduché, ale při troše trpělivosti a s trochou cviku zakrátko dokážete třeba z kavárny vystavovat a odesílat faktury. Ideální jako dočasné řešení, když zrovna nemáte po ruce svůj počítač.