Spouštění z USB disku

PROFIT lze používat jako klasickou aplikaci v počítači. Lze jej ale také mít nahraný na USB disku a spouštět jej kdekoliv bez instalace přímo z tohoto disku. Pro použití PROFITu na USB disku postupujte podle tohoto návodu.

Jaký USB disk vybrat?

Pro použití PROFITu z USB disku lze použít jakýkoliv běžný USB disk, jak flash, tak klasický externí plotnový či SSD disk s kapacitou od 8 GB.

Jak systém nahrát na USB disk?

Na USB disk můžete systém nainstalovat instalátorem anebo prostě překopírovat z existující instalace z počítače - prostě jen překopírujete složku PROFIT ze složky c:\Program Files (x86) přímo na USB disk.

Poté je potřeba ještě nakopírovat na USB disk data. Nejlépe to uděláte z PROFITu z počítače zálohou do složky s PROFITem na USB disku:

Dejte pozor, že nesmí být zatržena volba Vytvořit podsložku s aktuálním datem!

Jak systém z USB disku spouštět?

Otevřete složku PROFIT na USB disku a systém spusťte souborem profit.exe:

Poznámka: v minulosti bylo možné používat i automatické spuštění při zapojení USB disku, ale tato funkce byla společností Microsoft z bezpečnostních důvodů zablokována a proto to již není možné.

Na počítači, na kterém často s PROFITem pracujete, si můžete na pracovní plochu dát ikonku (zástupce): klikněte na volnou plochu pravým tlačítkem myši a zvolte z menu NovýZástupce a vyhledejte soubor profit.exe na USB disku. PROFIT pak můžete po zasunutí USB disku spouštět touto ikonkou.

Můžete si také PROFITu umístit na hlavní lištu, uděláte to tak, že na disku najdete soubor profit.exe, kliknete na něj pravým tlačítkem myši a zvolíte Připnout na hlavní panel.

Jak s licencemi?

Máte-li v původní instalaci v počítači licenci PLUS anebo licence na doplňkové moduly a přenesete PROFIT z instalace v počítači na USB disk, dejte pozor na to, že tímto krokem nedojde automaticky k převodu nebo zkopírování licencí na instalaci na USB disku. Licence je třeba na instalaci na USB disku standardním způsobem přenést, viz. návod na přenesení licence.

Při používání na USB disku pozor na...

Při ukončení práce nejprve vždy vypněte PROFIT a teprve pak proveďte odpojení USB disku (pokud možno korektně s kliknutím na odpojení USB zařízení vpravo dole na liště Windows). Nedodržování tohoto postupu může způsobit poškození dat na disku!

Pravidelně zálohujte data z USB disku do svého počítače. Nepodceňujte riziko, že ztrátou nebo odcizením USB disku příjdete o veškerá data...