Použití na Linuxu nebo macOS

PROFIT je nativní aplikace pro Windows. Na jiných operačních systémech jej však lze za určitých okolností také používat, a to pomocí specializovaného softwaru, jako např. WINE, VirtualBox či Parallels.

Upozornění: u instalací na Linuxu nebo macOS se snažíme poskytovat podporu stejně jako uživatelům na Windows, avšak berte na vědomí, že Linux ani macOS nejsou naše oficiální platformy a nedokážeme garantovat efektivní pomoc v případě potíží.

Použití WINE

Pomocí vrstvy WINE lze instalovat PROFIT přímo na Linux nebo macOS (u mac ale pozor na to, že to bude funkční jen na strojích s procesory architektury X86/X64, nikoliv s jinými, např. M1/M2). Použití WINE nezaručuje absolutní kompatabilitu - některé dílčí rozdíly proti běhu na Windows zaznamenáte, nicméně hlavní funkce budou použitelné stejně jako na Windows.

Výhodou je, že nepotřebujete licenci pro Windows, PROFIT bude integrován přímo do operačního systému a bude rychlý (programy přes WINE mohou podle některých zdrojů mít lepší výkonnost než přímo na Windows).

Klikněte sem pro ukázku instalace PROFITu na Linuxu pomocí WINE.

Použití VirtualBox

Výhodou použití VirtualBoxu je 100% kompatabilita - zaručená plná funkčnost PROFITu. Nevýhodou je určitá těžkopádnost tohoto řešení a také to, že pro nainstalované Windows budete potřebovat licenci - bez ohledu na to, že jde pouze o virtuální počítač.

Instalaci VirtualBoxu stáhnete z této stránky:

https://www.virtualbox.org/

Jedná se o intuitivní nástroj, kterým vytvoříte uvnitř vašeho operačního systému virtuální počítač s Windows a v něm pak lze používat PROFIT.

Použití Parallels

Pokud WINE ani VirtualBox nelze použít (např. kvůli RISC procesoru typu M1 nebo M2), doporučujeme vyzkoušet jiné alternativy. Na macOS s RISC procesory se dle informací od našich uživatelů daří zprovoznit PROFIT v 64-bitové verzi přes Parallels Desktop:

https://www.parallels.com/